Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium PZP24.pl pt. „Zamówienia publiczne z zakresu działalności kulturalnej w Prawie zamówień publicznych – praktyka i orzecznictwo”, w którym poruszamy następujące zagadnienia:
- Planowanie zamówień publicznych w instytucjach kultury.
- Dostawy lub usługi z zakresu działalności kulturalnej związanej z organizacją wystaw, koncertów, konkursów, festiwali, widowisk, spektakli teatralnych, przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej lub z gromadzeniem materiałów bibliotecznych przez biblioteki lub muzealiów, a także z zakresu działalności archiwalnej związanej z gromadzeniem materiałów archiwalnych, jeżeli zamówienia te nie służą wyposażaniu zamawiającego w środki trwałe przeznaczone do bieżącej obsługi jego działalności.
- Jak należy rozumieć pojęcie „działalność kulturalna” i „działalność archiwalna”?
- Najczęściej stosowane przez instytucje kultury wyłączenia z ustawy pzp inne niż zamówienia z zakresu działalności kulturalnej:
– próg kwotowy,
– usługi prawne i notarialne,
– czas antenowy i audycje,
– nabycie własności lub innych praw do istniejących budynków lub nieruchomości. - Kiedy możemy skorzystać z wyłączenia z art. 11 ust. 5 pkt 2 PZP?
- Różne przypadki zamówień np.: wystawy, muzealia, spektakle, koncerty.
- Zamówienie z wolnej ręki.
Gościem specjalnym była Urszula Głod-van De Sanden, doktor nauk prawnych, wieloletni praktyk, konsultant i autor licznych publikacji z zakresu finansów publicznych, specjalista ds. zamówień publicznych w Teatrze Polskim w Szczecinie.
Podobała Ci się ta pigułka wiedzy? Działasz w sektorze publicznym? Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach do realizacji postępowań podprogowych oraz zgodnych z ustawą Prawo Zamówień Publicznych? Sprawdź, co możemy dla Ciebie robić. Skontaktuj się z naszym ekspertem, który odpowie na wszelkie pytania, umówi się z Tobą na konsultację online lub w siedzibie Twojej firmy.