E-zamówienia unijne na platformie pzp24.pl

 

18 października – krok 2 w elektronizacji zamówień publicznych

 

Po elektronizacji JEDZa wielkimi krokami zbliża się termin 18 października 2018 r. Początkowo ten dzień zaplanowany był jako początek elektronizacji wszystkich zamówień realizowanych zgodnie z ustawą, jednakże zamówienia biuletynowe zostały przesunięte o ponad rok. Była to zdecydowanie dobra decyzja ze względu na stopień przygotowania Platformy E-zamówienia. Jednocześnie zmianie nie uległ termin obowiązkowej elektronizacji zamówień unijnych.

 

 

MiniPortal

 

Zgodnie z planem został udostępniony miniPortal. Wersja nie jest jeszcze stabilna, ale pewnie to jedynie kwestia czasu i będzie można przeprowadzać postępowania unijne w formie elektronicznej. Koncepcja miniPortalu nie jest zaskoczeniem i takie rozwiązanie na rynku jest potrzebne ze względu na małe jednostki nie realizujące dużej liczby postępowań.

 

Komercyjna platforma zakupowa

 

Powstaje pytanie – czy warto skorzystać z komercyjnej platformy zakupowej. Takie narzędzie dedykowane jest podmiotom bardziej wymagającym, prowadzącym większą liczbę postępowań i oczekujących bardziej zaawansowanych funkcji. Dodatkowo profesjonalni dostawcy zapewniają szkolenia, wsparcie techniczne dla zamawiających oraz wykonawców. Trudno więc zapewne porównać proste rozwiązanie jakim jest miniPortal do sprawdzonych, stabilnych i funkcjonalnych rozwiązań komercyjnych.

 

Trendy rynkowe

 

Jak będzie wyglądała sytuacja w najbliższym czasie ? Trudno powiedzieć. Zapewne część jednostek skorzysta rozwiązań bezpłatnych, a te bardziej wymagające zainwestują w komercyjne platformy przetargowe. Najważniejsze jest oczywiście to, aby była możliwość sprawnej realizacji postępowań unijnych na tą chwilę.

 

 

Platforma przetargowa pzp24.pl gotowa do postępowań unijnych

Z naszej strony przygotowaliśmy nasze rozwiązanie do realizacji zamówień. Klientom zapewniamy szkolenia, doradztwo, stabilny system, wsparcie dla zamawiających i dostawców. Do daty 18 października 2018 r. przygotowywaliśmy się już od długiego czasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz