Platforma e-zamówienia – procesy, dokumenty, integracja

Platforma e-zamówienia – procesy, dokumenty, integracja

integracja-z-platforma-e-zamowienia

Procesy

 

W ramach portalu e-usług mogą być obsługiwane różne procesy dotyczące zagadnienia elektronizacji zamówień. Na chwilę obecną wiadomo, że platforma e-zamówienia zapewni jedynie obsługę podstawowych procesów. Powstaje oczywiście pytanie, co jeszcze możemy elektronizować? Nowoczesna platforma zakupowa, to nie tylko publikacja ogłoszeń, składanie ofert opatrzonych bezpiecznym podpisem elektronicznym, czy JEDZ. To także komunikacja z wykonawcami na różnym etapie prowadzenia postępowań. Sam proces elektronizacji rozpoczyna się zdecydowanie wcześniej, a mianowicie już na etapie tworzenia planu zamówień, obsługi wniosków o wszczęcie postępowania, powoływanie komisji przetargowych.

 

Baza wiedzy i archiwum

 

Platforma zakupowa stanowi również bazę wiedzy w zakresie dokumentów, obiegu (work-flow), komunikacji itp. Docieranie do informacji, a także analiza z poziomu narzędzia elektronicznego jest zdecydowanie prostsza. E-zamówienia to też mniej pomyłek i łatwiejsza praca członków komisji przetargowej. Nowoczesna platforma przetargowa, stanowi doskonałe narzędzie wsparcia procesu udzielani zamówień na każdym etapie. Oczywiście zakres wdrożenia będzie zależał od sprecyzowanych potrzeb danej jednostki organizacyjnej.

 

Integracja z platformą e-zamówienia

 

Integracja z platformą e-zamówienia jest przede wszystkim problemem dostawcy oprogramowania i jednocześnie podstawą realizacji procesu e-zamówień. Jakie dane trafią do platformy e-zamówienia tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Firma PZP24.pl jest przygotowana na każdy możliwy scenariusz w tym zakresie. Jednocześnie oczekujemy na wytyczne do API, które powinny pojawić się w najbliższym czasie.

 

Dodaj komentarz